Vorige week ontvingen wij informatie m.b.t. de voortgang proces regionale urgentieverordening. Het bevreemde Burgerforum dat hier met geen enkel woord gerept of verwezen wordt naar de wens vanuit de raad (raadsbrede motie) om een eigen huisvestingsverordening waarin de lokale urgentieregeling met alleen de verplichte categorieën is opgenomen.
Dit zou ook door de wethouder als zodanig richting verschillende overleggen waarin dit onderwerp besproken wordt zo geventileerd worden.
De regionale huisvestingsverordening is voor 90% al klaar en daarin worden ook statushouders als urgentiecategorie opgenomen. De informatie die er was is niet eerder met ons gedeeld.
Wij hebben volgende vragen:
1) Wat heeft de wethouder namens Losser ingebracht bij de diverse overleggen hierover? Waar kunnen we dat terugvinden in verslagen of notities?
2) Waarom is informatie die er al was niet eerder gedeeld? De wethouder wist immers wat de wens van de raad was en hoe Burgerforum hier in stond.